sobota, 27 kwietnia 2013

Dentofresh Junior o smaku gumy balonowej.

Witam, dziś chciałabym opowiedzieć o produkcie, który dba o naszą jamę ustną. Produkt ten idealnie trafia w gusta naszych małych smyków ponieważ wzbogacony jest o smak gumy balonowej. Jest to wspaniały ukłon producenta w stronę dzieci - zachęca je do regularnego płukania jamy ustnej.
Już wcześniej wraz z moim chrześniakiem mieliśmy możliwość testowania tego produktu ( możecie poczytać TU ) , lecz bez wspomnianego wcześniej smaku gumy balonowej.PRODUCENT:


Zawiera naturalne olejki eteryczne:

 • miętowy,
 • tymiankowy,
 • eukaliptusowy,
 • szałwiowy
i ich składniki:

 • eukaliptol,
 • tymol,
 • mentol.
 
 Olejki eteryczne niszczą bakterie odpowiedzialne za zapalenie dziąseł i przywracają prawidłową florę bakteryjną jamy ustnej.
Eukaliptol, tymol oraz fluorek sodu zatrzymują odkładanie się płytki nazębnej.
Fluorek sodu i ksylitol chronią zęby przed próchnicą. Fluorek sodu tworzy powlekającą warstwę na powierzchniach zębów, ograniczając działanie kwasów. Ksylitol zwiększa przepływ śliny w jamie ustnej, dzięki czemu lepiej oczyszcza i chroni zęby. 

NASZA OPINIA:

250ml produktu znajduje się w plastikowej, zakręcanej butelce. Na zakrętce umieszczona jest miarka, która pozwala na odpowiednie odmierzenie płynu.  Butelka wygląda tak samo jak wcześniej opisywany produkt.


Po odkręceniu opakowania wydobywa się z niego miętowy zapach iii zapach gumy balonowej! - Karolek jest zachwycony i z uśmiechem przelewa płyn do miarki! ;)
Bierze płyn do ust i płucze nim jamę ustną i wypluwa do umywalki... i co widzę zaraz po tym? - Szeroki uśmiech na twarzy.
Pytam go jakie są wrażenia, który płyn jest lepszy. Karolek śmiało odpowiada, że czuje w buzi smak gumy balonowej i że bardzo mu się to podoba/smakuje. :)  Zapewnia mnie również, że bardziej podoba mu się ten nowy płyn ponieważ nie szczypie go i do tego świetnie smakuje!

Ja również spróbowałam płynu - musiałam wiedzieć o czym piszę. Faktycznie płyn jest delikatny - jako osoba dorosła mam porównanie z innymi płynami do płukania jamy ustnej. Pozostawia uczucie chłodu i orzeźwienia. Nie ma uczucia szczypania, smak gumy balonowej jest delikatny ale bardzo przyjemny i przypomniał mi moje lata kiedy byłam w wieku Karolka i "wcinałam" gumy o podobnym smaku! ;)
Myślę, że to wspaniały pomysł - połączenie tych dwóch  smaków. Jeśli poprzedni produkt nie przekonał naszego malucha do regularnego stosowania, myślę, że ten to uczyni!
Co ważne produkt nie zawiera alkoholu - jest stworzony idealnie, na potrzeby maluszków.

Dziękuje firmie Dentofresh Junior za przesyłkę i chciałabym podkreślić, że fakt otrzymania produktu do testów nie wpłynął na moją ocenę.

Używałyście ? :) Super jest powrócić do "smaku dzieciństwa" i do tego dbać o ząbki! :)


15 komentarzy:

 1. Również otrzymałam go do przetestowania :) Niebawem i u mnie pojawi się jego recenzja. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie poczytam czy mamy takie same zdanie na jego temat. :) Pozdrawiam

   Usuń
 2. reakcja chrześniaka mówi wszystko ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie sama bym wypróbowała :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo powiedziałam jak tylko zobaczyłam buteleczkę:)

   Usuń
 4. Tak model zdecydowanie trafiony :) guma balonowa i mnie zachęca do zakupu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No jak taki mały recenzent mówi, że ok to ja wierzę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdyby Listerine miał smak gumy balonowej byłabym w niebowzięta :)

  OdpowiedzUsuń

Miło, że chcesz zostawić jakiś ślad po sobie. ;) Dziękuję za każdy komentarz.